"Трето полувреме" преди Румъния - Украйна

Бенфика се изправя срещу головата машина от Амстердам

Бенфика приема Аякс в първи 1/8-финален сблъсък от Шампионската лига тази вечер от 22,00 часа в Лисабон. Домакините ще имат тежката задача да се изправят срещу отбор, който е отбелязал 108 гола в 33 мача.

Бенфика скъси изоставането си от лидерите

През уикенда Бенфика пропиля аванс от два чисти гола срещу Боависта при равенството 2:2 след силно първо полувреме и отпускане след почивката. Аякс се класира за 1/8-финалите след сензационните шест победи в груповата фаза, включително и разгром с 5:1 над Спортинг в Лисабон.

Нов секс скандал в Аякс

С най-голям принос за тези победи беше нападателят Себастиан Алер, който се разписа и в шестте мача и стана едва вторият играч в историята с подобно постижение след Кристиано Роналдо през сезон 2017/2018 година. Двата тима играха за последно играха помежду си в груповата фаза през сезон 2018/2019 година.

Тогава Аякс спечели у дома с 1:0, а срещата в Лисабон завърши 1:1.

Очаква се португалците да хвърлят всички сили, за да опровергаят прогнозите, които сочат Аякс като сигурен победител. Играчите на треньора Верисимо обаче трябва да внимават, тъй като цели петима от тях може да пропуснат реванша в Амстердам. Това са Грималдо, Жоао Марио, Отаменди, Рафа Силва и Вайгъл. В Аякс застрашени са Алварес и Тимбер.

Вероятни състави:

Бенфика: Влаходимос, Лазаро, Отаменди, Вертонген, Грималдо, Вайгъл, Марио, Таарабт, Бернардо, Рафа Силва, Дарвин Нунес.

Аякс: Пасвеер, Блинд, Мартинес, Шуурс, Мазрауи, Гравенберх, Алварес, Тадич, Бергхуис, Антони, Але.

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!